İftarda nelere dikkat etmeliyiz? | Oba Sultan Cafe
Güncellendi
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

TR EN AR
Ramazanda dikkat edilmesi gerekilenler..

Ramazanda dikkat edilmesi gerekilenler..

Sağlıklı suyu en güvenilir ve kolay şekilde tüketicilerle buluşturmayı amaçlayan Diyetisyen Canan Aksoy, doğru bilinen yanlışların orucu zorlaştırdığına dikkat çekti ve Ramazan ayında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

 

Ramazan ayında beslenme konusunda dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bilgi veren Canan Aksoy, açlığa kıyasla susuzluğa daha az direnci olan vücudu bu dönemde susuz bırakmamanın önemine dikkat çekti. Aksoy, oruçlu kalınan süre boyunca vücudun beslenme alışkanlıkları değişeceği için, iftar ve imsak arasındaki sürede vücuda su takviyesinin etkili ve bilinçli yapılmasının hayati önem taşıdığını söyledi. 

 

Alınan sıvıların yüksek şeker, gaz ve yüksek kafein içermemesine özellikle dikkat edilmesi gerektiğini belirten Canan Aksoy, “İftar sofrasına oturulduğunda mutlaka önceliğin su olmasına özen gösterilmeli. Sonrasında vücudun elektrolit dengesini sağlayabilmesi için açık çay, bitki çayları, ayran, kefir, maden suyu, az şekerli hoşaf ya da komposto tercih edilmeli“ diye konuştu. 

Reservation

You can make a reservation by filling out the form below, Please note that reservations are only confirmed once we check availability.

Pick your Date & Time

Reservation Details