Çok su içildiğinde karında bir şişkinlik yaratır. | Oba Sultan Cafe
Güncellendi
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

TR EN AR

İftarda fazla su içmek tehlikeli mi?

Diyetisyenler  kişinin bir günde alması gereken ortalama 2 buçuk litre suyun, iftar ve sahur arasında dengeli tüketilmesi önerisinde bulundu.
Oruç açmak için tüketilen yiyeceklerin diyet türü beslenmeye yakın olması gerektiğini belirten Diyetisyen Duygu Deniz, uzun saatler aç kaldıktan sonra kan şekerini dengeleyecek hafif yiyeceklerle iftar açılması önerisinde bulundu. Hurma ve zeytinin kan şekerini dengelemek için ideal besinler olduğunu kaydeden Diyetisyen Deniz, “Bu uzun saatlerden sonra sağlıklı yiyecekler tüketmeliyiz. Açılışı ilk önce bir hurma ve zeytinle yapabiliriz. Çünkü kan şekerimiz iftara yakın saatlerde çok düştüğü için tatlı yiyeceklerle bunu dengelemek gerekir. 3 tane hurma bir birey için yeterlidir. Daha sonra çorba salata gibi hafif yiyecekler tüketilmelidir. Protein ihtiyacımızı balık, tavuk köfte gibi az yağlı ve özellikle fırın ya da ızgarada pişmiş olanları ile karşılayabiliriz. Pilav, mantı ve börek gibi hamurlu yiyeceklerden de birini tercih etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Reservation

You can make a reservation by filling out the form below, Please note that reservations are only confirmed once we check availability.

Pick your Date & Time

Reservation Details