Güncellendi
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

TR EN AR
İstanbul Life'dayız

İstanbul Life'dayız

OBA RESTORAN BALTALiMANI’NDAN iSTiNYE’DE DÜNYA MUTFAĞINI SUNUYOR...

İstanbul Life dergisi, şehirde sonbaharın tadını çıkarmanın yollarını anlatıyor. Yanınıza, Murat Belge’nin ‘İstanbul Gezi Rehberi’ ve Hilary Sumner-Boyd/John Frelly’nin ‘İstanbul’u Dolaşırken’ adlı kitaplarını almanızı öneriyor​

Baltalimanı’na doğru yürüyoruz. Murat Belge’nin kitabında belirttiği gibi, Fatih’in Kaptan-ı Deryası Baltaoğlu Süleyman Paşa İstanbul’un kuşatılması öncesi donanmasını burada bekletmiş. Semtin ismi buradan geliyor. Eskiden mesire yeri olan Baltalimanı’nın etrafı çayırlık ve ağaçlıkmış. 19’uncu yüzyıl ortalarında yerleşim yoğunlaşmış. 

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün altındaki Zeki Paşa Yalısı, II. Abdülhamid’in sadık adamlarından Zeki Paşa için 19’uncu yüzyıl sonlarında, mimar Alexandre Valluary tarafından yapılmış. Barok tarzı yalı, ‘dünyada satışta olan en değerli emlak’ olarak biliniyor. 

Biraz ileride Oba Park&Cafe çıkıyor karşımıza. 45 yıllık mazisi var buranın. Hemen yanındaki Oba Restoran’la sahipleri aynı. Mönü, dünya mutfağından oluşuyor. Fiyatlar da uygun. Mekân her gün 07.00-02.00 arası açık. Kafe’nin ilerisinde 45 senelik geçmişiyle Oba Restoran var. Bir zamanlar Sezen Aksu’nun da sahne aldığı restoran hizmeti veriyor. 

 

kaynak  : Life İstanbul Dergisi

Reservation

You can make a reservation by filling out the form below, Please note that reservations are only confirmed once we check availability.

Pick your Date & Time

Reservation Details